KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12154148
*
nr 1215 4148
Sven Deurell
(1904-1967), Sverige
Akvarell, Signerad. Landskap Halland, 19x26
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2018
kl 19:05:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 22:31:53
1
100 kr
31/10 19:36:28
2
300 kr
3/11 18:58:35
1
250 kr
3/11 18:58:35
2
300 kr (Budbetjänt)
3/11 18:59:02
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sven Deurell
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Läs mer om Sven Deurell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller landskap halland sven deurell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:10
*
Sven Deurell
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Sven Deurell
nr 1215 4148
Sven Deurell
(1904-1967), Sverige
Akvarell, Signerad. Landskap Halland, 19x26
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/10 22:31:53 | 1 | 100 kr |
31/10 19:36:28 | 2 | 300 kr |
3/11 18:58:35 | 1 | 250 kr |
3/11 18:58:35 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
3/11 18:59:02 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sven Deurell
Sven Deurell, svensk mÃ¥lare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.Läs mer om Sven Deurell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller landskap halland sven deurell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49 -
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:10